15.04.2021 р. Всесвітній день мистецтва та Міжнародний день культури

Ці дати нерозривно пов’язані між собою, адже культурна спадщина – це фізична пам’ять нації, її сукупний образ, історичний доказ її існування.

🌏 Дату для святкування Всесвітнього дня мистецтва обрали невипадково: саме 15 квітня народився відомий італійський художник і винахідник Леонардо да Вінчі.🎨

Сьогодні на уроці мистецтва учні 8Б класу дізналися, що:✨ за однією з теорій, славнозвісна картина «Мона Ліза» є автопортретом да Вінчі;✨ саме Леонардо першим пояснив, чому небо синє: «Синява неба відбувається завдяки шару освітлених часток повітря, що розташований між Землею і чорністю, що нагорі знаходиться»;✨ да Вінчі залишив по собі проєкти підводного човна, повітряного гвинта, танка, ткацького верстата та літаючих машин.

А от свято Міжнародного дня культури завдячує своїм існуванням міжнародному договору «Про охорону художніх та наукових установ та історичних пам’яток», ухваленого у 1935 році.🖼 Цей договір також відомий як Пакт Рериху. Головне завдання свята – нагадати людству про справжні цінності, які необхідно берегти й поважати.🤝

Учні 2Б класу також долучилися до святкування Дня Мистецтва, і на уроці музичного мистецтва дізналися, що Леонардо да Вінчі розробив повітряний гвинтокрил та багато інших винаходів, а також концепцію контактної лінзи.Із задоволенням прослухали найдавніші музичні інструменти та весело співали пісні.

Вчитель мистецтва — Ласькова Яна Анатоліївна.

Натисніть, щоб переглянути фото