Ці дати нерозривно пов’язані між собою, адже культурна спадщина – це фізична пам’ять нації, її сукупний образ, історичний доказ її існування.
Дату для святкування Всесвітнього дня мистецтва обрали невипадково: саме 15 квітня народився відомий італійський художник і винахідник Леонардо да Вінчі.
Сьогодні на уроці мистецтва учні 8Б класу дізналися, що: за однією з теорій, славнозвісна картина «Мона Ліза» є автопортретом да Вінчі; саме Леонардо першим пояснив, чому небо синє: «Синява неба відбувається завдяки шару освітлених часток повітря, що розташований між Землею і чорністю, що нагорі знаходиться»; да Вінчі залишив по собі проєкти підводного човна, повітряного гвинта, танка, ткацького верстата та літаючих машин.
А от свято Міжнародного дня культури завдячує своїм існуванням міжнародному договору «Про охорону художніх та наукових установ та історичних пам’яток», ухваленого у 1935 році. Цей договір також відомий як Пакт Рериху. Головне завдання свята – нагадати людству про справжні цінності, які необхідно берегти й поважати.
Учні 2Б класу також долучилися до святкування Дня Мистецтва, і на уроці музичного мистецтва дізналися, що Леонардо да Вінчі розробив повітряний гвинтокрил та багато інших винаходів, а також концепцію контактної лінзи.Із задоволенням прослухали найдавніші музичні інструменти та весело співали пісні.
Вчитель мистецтва — Ласькова Яна Анатоліївна.