Щоб запобігти емоційному виснаженню

Бажаю всім залишатися здоровими!

Задля цього пропоную відстежувати свій емоційний стан за допомогою кількох питань до себе:

1). Скільки разів на день я дивлюся новини? (більше 1 разу)

2). Скільки разів на день я спілкуюся з друзями та родичами на тему «А що буде потім…?» (часто або постійно)

3). Як я сплю? Чи добре сплю вночі? Чи швидко засинаю?(довго засинаю, погано сплю, прокидаюся вночі)

4). Чи почуваюся я вранці так, неначе мене переїхав поїзд?

5). Чи відчуваю я незрозумілі болі у м’язах?

6). Чи з’явилася у мене на столі купа солодощів, і з’явилося нестримне бажання все з’їсти? Або зовсім їсти не хочеться?

Якщо більша частина питань опинилася для вас в «плюсах», пора подбати про себе.

Рекомендації:

1). Щоб запобігти емоційному виснаженню, «зупиніться». Нічого поганого не станеться: учні від цього розум не втратять. Після відновлення все надолужите!

2). Обмежте кількість контактів на 2 дні.

3). Не дивіться новини після 21.00.

4). Не говоріть зі знайомими та родичами про «коронавірус».

5). Максимально важливо протягом дня змінювати види діяльності.

6). Нарешті, віддайте себе у владу своїх уподобань. Робіть лише те, що подобається, протягом двох днів.

7). І останнє, і найголовніше!!! Домовтеся з родичами, які вас оточують зараз, у самоізоляції, про власний простір на 30 хвилин, можливо 40 хвилин кожного дня. Це означає, що протягом 40 хвилин до вас ніхто не звертається, ви нікого не бачите. Ці хвилини належать тільки вам. Це можливість самовідновитися. Так само відновлення потребують і члени вашої родини. У цей час можна займатися тим, про що давно мріяли, що дуже подобається, але не вистачало часу.

Відновлюються всі по черзі. І кожен має зрозуміти важливість цього процесу, і допомагати іншому, особливо стримувати дітей, щоб не смикали дорослих у ці 40 хвилин. Для дітей теж необхідно виділити такий простір.

Бажаю натхнення!

Завжди з Вами Ірина Даниленко